Czy warto pracować jako inżynier budowy?

inżynier budowy

Wiele osób zastanawia się, czy praca jako inżynier budowy to zawód opłacalny. Pytanie to zadają sobie stosunkowo wcześnie. Aby zacząć pracę, trzeba bowiem wcześniej skończyć studia kierunkowe, to jest budownictwo. Dopiero studia te oraz późniejsze kursy i szkolenia pozwalają zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Czy warto więc szukać pracy jako inżynier budowy?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że praca inżyniera budowy to wciąż niezmiennie od wielu lat bardzo popularny i prestiżowy zawód. Gwarantuje on przede wszystkim wysokie zarobki. Istnieje jednak druga strona medalu. Od kilku lat sytuacja na rynku pracy w Polsce w przypadku tej profesji nie jest zbyt dobra. Aby więc zostać inżynierem budowy, należy mieć odpowiednie predyspozycje, szeroką wiedzę oraz doświadczenie wyniesione z praktyk oraz poprzednich miejsc pracy w charakterze młodszego inżyniera. Wielu pracodawców, co ciekawe, zwraca uwagę również na oceny potencjalnego inżyniera.

Nie można jednak powiedzieć, że praca w tym zawodzie nie jest satysfakcjonująca. Inżynier budowy jest pracownikiem nadal bardzo docenianym na rynku. W szczególności jest to profesja dla osób, które doskonale radzą sobie z częstą zmianą miejsca zamieszkania oraz lubią obowiązki, które nie wymagają siedzenia w typowym biurze. Pomimo że trudniej w tym zawodzie mogą mieć kobiety, które nie zawsze są respektowane przez podwładnych, to jednak profesja ta pozwala każdemu na spełnianie się zawodowo.

Edit