Gdzie inżynier budowy powinien szukać pracy?

szukanie pracy

O sytuacji inżynierów budowy na rynku pracy krąży wiele sprzecznych informacji. Jedni wspominają, że inżynier budowy ma doskonałe możliwości. W kraju bowiem stale pojawiają się nowe propozycje pracy. Tym łatwiej mają osoby, które są gotowe pracować poza granicami Polski. Są jednak głosy, które wskazują, że mimo tych licznych ogłoszeń, inżynierowie narzekają. Nie tylko na brak zatrudnienia, ale na niekorzystne wynagrodzenia. Często jednak rozwiązaniem tego problemu jest zalezienie odpowiedniej pracy.

Tylko gdzie składać swoje CV?

Inżynier budowy może pracować w kilku miejscach. Najłatwiej jednak znaleźć mu zatrudnienie bezpośrednio na budowie lub w biurze projektowym. Może także pracować w jednej z firm doradczych. Nie zawsze bowiem inżynierowie ze specjalizacją budowlaną decydują się wykonywać zajęcia stereotypowo przypisane do ich zawodu. Część z nich do minimum ogranicza czas, który trzeba spędzić na budowie. Wolą bardziej komfortowe biurowe warunki.

Jeśli dla inżyniera budowy priorytetowe są wysokie zarobki, rozwiązaniem może być znalezienie pracy za granicą. Na taki wybór decydują się często młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze zbyt wielu zobowiązań. Dla nich nie ma większego znaczenia, czy wyjadą pracować na budowie w innej części kraju, czy w innej części globu. Doświadczenie w pracy za granicą może też pozytywnie wpłynąć na pozostałą część kariery.

Edit