Jak powinno wyglądać CV inżyniera budowy?

CV inżyniera

Inżynier budowy, który stara się o pracę, musi liczyć się ze zwiększającą się konkurencją na rynku. To powoduje, że kiedy aplikuje do nowego miejsca pracy, powinien zwrócić szczególną uwagę na to, jak się prezentuje jego CV. To dokument, który może zwiększyć lub przekreślić szanse na zatrudnienie w wybranym miejscu pracy.

Jak zatem powinno wyglądać CV inżyniera budowy, aby zrobiło wrażenie na osobach rekrutujących?

CV inżyniera budowy powinno być bardzo konkretne, dopracowane w szczegółach oraz wskazujące na to, że jest osobą skrupulatną, dokładną oraz analitycznie myślącą. Nie powinno więc zabraknąć w nim sekcji z podsumowaniem, w którym znajdą się zestawione najważniejsze z punktu pracodawcy informacje, czyli doświadczenie oraz najważniejsze osiągnięcie zawodowe. Ważne, żeby w całym CV podkreślać, że jest się specjalistą w zakresie budów. Samo hasło inżynier, jest zbyt ogólne i nic nie mówi. Lepiej więc przy każdym słowie inżynier, postawić słowa budowa. W ten sposób rekruter będzie mieć pewność, że kandydat jest specjalistą właśnie w tym zakresie branży.

Aby wyróżnić się, inżynier budowy powinien podkreślać osiągnięcia oraz kompetencje, które będą przydatne z punktu widzenia pracodawcy. Musi on bowiem pamiętać, że rekruterzy szukają przede wszystkim pracowników, którzy są w stanie wnieść do firmy wartość dodaną.

Edit