Jak wygląda typowy dzień w pracy inżyniera?

dzień w pracy inżyniera

Praca inżyniera budowy stereotypowo postrzegana jest jako bardzo prestiżowa, dobrze płatna oraz rozwojowa. Wielu młodych ludzi myśli więc o tym, żeby podjąć właśnie taką pracę. Przed dokonaniem wyboru każdy chce jednak wiedzieć, jak naprawdę będzie wyglądać jego codzienność. Czego się zatem spodziewać, kiedy wyobraża się dzień w pracy na budowie?

Inżynier budowy ma bardzo urozmaiconą pracę. Część dnia spędza w biurze. Odpowiedzialny jest bowiem często za kontaktowanie się z klientami, przez co musi odpowiadać na maile oraz wykonywać telefony. Do jego zadań należy także nadzór nad dokumentacją. Powinien on na bieżąco uzupełniać różnorodne dokumenty, dbać o ich prawidłowy obieg oraz sumienne wypełniać powierzone w tym zakresie obowiązki.

Inżynier budowy z drugiej strony bardzo często działa w terenie. Musi on na bieżąco kontrolować pracę szeregowych pracowników na placu. Sprawdza on ich poczynania, ale również motywuje do dalszej pracy. Musi zadbać o ich bezpieczeństwo oraz prawidłowość prac budowlanych. Inżynier ponadto pośredniczy pomiędzy placem budowy a kierownikiem projektu. Jest więc on również członkiem większego zespołu. To powoduje, że wśród jego obowiązków są również spotkania z pozostałymi jego członkami. Inżynier musi więc doskonale sprawdzać się w pracy z ludźmi, ale również sumiennie i analitycznie wykonywać swoje obowiązki.

Edit