Kto może pracować jako asystent inżyniera budowy?

asystent inżyniera budowy

Praca jako asystent inżyniera budowy to wymagające stanowisko, które pociąga za sobą konieczność posiadania odpowiedniego wykształcenia oraz umiejętności. Jest to atrakcyjna pozycja, która może stanowić doskonały wstęp do rozwoju dalszej kariery, jako inżynier budowy. Przede wszystkim, aby móc pracować jako asystent należy posiadać stosowne wykształcenie.

Firmy na stanowisko asystentów najchętniej zatrudniają absolwentów studiów inżynieryjnych, aczkolwiek osoby będące na ostatnim roku tego rodzaju studiów również posiadają sporą szansę na pracę na takim stanowisku. Każda osoba, która chce pracować jako asystent musi tak samo, jak inżynier budowy posiadać umiejętności m.in: w zakresie tworzenia dokumentacji technicznej, tworzenia pism i raportów związanych z budową, kompletowania i archiwizacji dokumentacji technicznej.

Tym samym, każdy pracodawca wymaga od kandydata na asystenta na inżyniera budowy wiedzy i umiejętności w zakresie bardzo dobrej umiejętności obsługi programów Ms Office, czy doświadczenia w obszarze administracji. Wszystko to sprawia, że grono osób, które może pracować jako inżynier jest stosunkowo ograniczone. Oczywiście oprócz konkretnych kompetencji od pracownika wymaga się, aby posiadał określone kompetencje miękkie tj. umiejętność pracy w zespole czy też  komunikatywność.

Edit