Tam, gdzie chciałem

Inżynier budowy Świętochłowice większość czasu spędza na budowie. Ma możliwość kierowania robotami pod nadzorem Kierownika Budowy. Zajmuje się koordynacją i nadzorem pracy podwykonawców, ustalaniem harmonogramu robót, zamawianiem materiałów i ich odbiorem. Jest to praca ciekawa, ale i bardzo odpowiedzialna, ponieważ jeden błąd może kosztować całą budowę bardzo wiele – nie tylko pieniędzy, ale również zachodu i czasu.

Mogę szczerze powiedzieć, że praca inżyniera budowy jest dla mnie zajęciem idealnym. Nie wyobrażam sobie bez niej życia – może dlatego, że wiele lat dążyłem do tego, by znaleźć się właśnie na tym stanowisku pracy. Na początku musiałem dobrze zdać maturę, później dostać się na studia, utrzymać się na nich (co w cale nie było proste), obronić tytuły inżyniera i magistra, dostać się na praktyki, zdać egzamin na uprawnienia budowlane i dostać pracę. Widzicie, że droga do zawodu inżyniera budowy była długa, nierzadko trudna i zniechęcająca, ale najważniejsze, że się udało.

Nie wszyscy koledzy ze studiów mieli tyle szczęścia, co ja. Części z nich nie udało się wyrobić sobie żadnych uprawnień i teraz pracują albo poza branżą, albo na jakichś mało odpowiedzialnych stanowiskach w branży budowlanej. Współczuję im problemów zawodowych, bo wiem jak ważne jest w życiu szczęście i poczucie spełnienia. Na szczęście mnie udało się osiągnąć to, co sobie założyłem. Ale ze mnie szczęściarz!

Edit