Zawód

Inżynier budowy Kielce jest osobą, która planuje i projektuje obiekty budowlane, opracowuje stosowane technologie budowlane, kontroluje i nadzoruje kolejne etapy budowy, a także bada i udoskonala konstrukcje całych budowli lub ich fragmentów. Ze względu na różnorodność obiektów budowlanych istnieje szereg specjalności w tym zawodzie, np.: budowa mostów, budownictwo dróg i lotnisk, budownictwo kolejowe, budownictwo ogólne i inne.

2Miejscem pracy inżyniera jest biuro oraz plac budowy, na którym kontroluje poczynione prace i sprawdza, czy wszystko idzie tak, jak powinno. Osoba ta pracuje wszędzie tam, gdzie prowadzi się roboty budowlane. W związku ze specyfiką swojego zawodu, inżynier budowy kontaktuje się z przedstawicielami wielu różnych zawodów, a jego praca związana jest często z sytuacjami stresującymi. Czas pracy jest zazwyczaj ośmiogodzinny, jednak od czasu do czasu zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Zawód ten wymaga ciągłego śledzenia zmian na rynku budowlanym. Pracownik będąc na budowie powinien nosić ubranie robocze, czyli kask, odpowiednie obuwie i odzienie.

Inżynier budowy poszukujący zatrudnienia pracę może znaleźć na przykład w biurze projektowym lub w firmie budowlanej. Zarobki specjalisty zależą od skali projektu, terminu jego realizacji oraz od kwalifikacji i doświadczenia zawodowego pracownika. Pensja waha się od 4 do 15 tysięcy złotych i wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *